Pokyny před nástupem do Domova důchodců Náchod – DOMOV PRO SENIORY /DPS/
Tento seznam je pouze orientační!

Seznam pro muže

župan

1 ks

ponožky

10 párů

svetr/mikina

4 ks

žínky

10 ks

pyžamo

3 ks

ručníky

10 ks

sváteční oblečení

1 ks

bačkory-funkční

2 páry

košile nebo trička s dl. rukávem

6 ks

holicí strojek elektrický, pokud nechce chodit k holičce a holí se sám

1 ks

trenky /pokud nepoužívá plenkové kalhotky/

7 ks

boty-funkční

2 páry

domácí kalhoty – tepláky

6 ks

bunda letní a zimní, čepice

     

trička s krát. rukávem

6 ks

termoska na čaj – pokud je zvyklý

 

tílka-pokud je zvyklý

6 ks

 

 

 

 

 

 

Seznam pro ženy

župan

1 ks

ponožky

6 párů

svetr

3 ks

žínky

10 ks

noční košile

6 ks

ručníky

10 ks

sváteční oblečení

1 ks

podprsenky /pokud nosí/        

4 ks

prací šaty, šatová zástěra-pokud nosí

3 ks

bunda letní a zimní, čepice

1 ks

sukně-pokud nosí

2 ks

bačkory-funkční

2 páry

halenky

3 ks

boty-funkční

2 páry

spodní kalhotky /pokud nepoužívá plenkové kalhotky/

10 ks

termoska na čaj – pokud je zvyklá

 

spodní košilky

4 ks

trička s krát. rukávem        

       6 ks

trička s dl. rukávem

6 ks

domácí kalhoty nebo kamaše nebo tepláky                

6 ks

Věci nemusí být nové, ale zachovalé. Klienti se převlékají i během dne, pokud se například při jídle polijí, proto je potřeba mít věci na sebe ve větším počtu. Protože se prádlo častým praním velmi opotřebovává, je nutné šatník našich klientů sledovat a doplňovat dle potřeby.

Pokud Vám –  žadateli – dovolí zdravotní stav, měl byste se přijet se svými příbuznými osobně podívat, kde bude Váš nový domov.

Toaletní potřeby si klient hradí sám (sprchový gel, šampon, krabičku na zubní náhradu a čisticí tablety na zubní náhradu, popř. zubní kartáček a zubní pastu, vlhčené ubrousky nebo toaletní papír, pokojové vůně apod.). Doplnění si obstarává klient sám (pokud je schopen), jinak příbuzní. Pokud žádné příbuzné nemá, vypomůže sociální pracovnice domova. Pokud žadatel nastupuje v průběhu kalendářního měsíce a používá inkontinenční pomůcky, je třeba je do konce tohoto měsíce mít při nástupu do DD s sebou.

Do našeho domova si můžete vzít věci Vám milé a domov připomínající (hodiny, vázu, obraz, poličku, stojánek s fotografiemi rodiny, polštářek, lampičku, rádio, televizi apod.) po domluvě se staniční sestrou oddělení, kde budete bydlet.

Při nástupu se donesené ošacení i věci – např. cenné předměty, rozhlas, televize, mobilní telefon – zapisují do šatní karty obyvatele. Do této šatní karty se zapisuje event. likvidace opotřebovaného oblečení i prádlo nové. Šatní karta je uložena na sesterně příslušného oddělení. Je nutné každou změnu nahlásit službu konající sestře, která zápis provede. Před nástupem do DD je nutné vyšít /nebo napsat fixem na textil/ na prádlo, obuv a veškeré osobní věci šatní číslo přidělené sociální pracovnicí. Za neoznačené oblečení a věci personál DD neručí.

K nástupu si donesete soupis užívaných léků, léky, platný občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny a výpis ze zdravotní dokumentace od ošetřujícího lékaře. Pokud se jedná o nástup z nemocnice nebo z LDN, budete mít s sebou aktuální propouštěcí zprávu. Pokud si budete přát přihlásit k trvalému pobytu v DD, přihlásí Vás sociální pracovnice /poplatek za přihlášení činí 50,- Kč/ a požádá MěÚ v Náchodě o vystavení nového občanského průkazu. Jste-li osoba s omezenou svéprávností, je třeba mít s sebou kopii listiny o ustanovení opatrovníka.

Pokud rodina nezajistí klientovi před jeho nástupem do DD lékařská vyšetření, která by potřeboval nebo požadoval, zařídí toto dle stupně důležitosti a v určitém časovém horizontu zdravotní personál DD. Pokud bude vyšetření klienta plánované a bude potřebovat doprovod, požádáme o spolupráci rodinu. Nejsme schopni zajistit zubního lékaře. 

Doporučujeme klientům při nástupu do DD možnost založení hotovostního depozitního účtu u sociálních pracovnic DD – zvláště u klientů, kteří už nejsou schopni si sami hospodařit s penězi. Z tohoto účtu se potom hradí vše potřebné – především  doplatky za léky, kadeřnice, pedikérka apod.

Umístěním rodinného příslušníka do domova důchodců péče rodiny o něho nekončí, ale měla by být navázána úzká spolupráce příbuzných s personálem, aby se u nás nový klient mohl cítit skutečně jako doma. /Rodinu prosíme co nejdříve nahlásit personálu jakoukoliv změnu týkající se čísla telefonu nebo trvalého bydliště. Děkujeme za pochopení/.

Adresa

Domov důchodců Náchod
Bartoňova 903
547 01 Náchod.
email: info@ddnachod.cz