Pokyny před nástupem do Domova důchodců Náchod – DOMOV PRO SENIORY /DZR/
Tento seznam je pouze orientační!

Seznam pro muže

bavlněná trička

10 ks

ponožky

10 párů

svetr

4 ks

kapesníky /ev. papírové/

20 ks

pyžamo

3 ks

ručníky

10 ks

tílka-pokud je zvyklý

6 ks

žínky

10 ks

trenky /pokud nepoužívá plenkové kalhotky/

7 ks

bačkory-funkční

2 páry

domácí kalhoty

6 ks

boty-funkční

2 páry

sváteční oblečení

1 ks

 

 

Seznam pro ženy

bavlněná trička

10 ks

ponožky

6 párů

svetr/mikina

3 ks

kapesníky /ev. papírové/

20 ks

domácí kalhoty/kamaše nebo tepláky

6 ks

ručníky

10 ks

sukně – pokud nosí

1 ks

žínky

10 ks

halenky

2 ks

podprsenky /pokud nosí/        

4 ks

spodní košilky

4 ks

bačkory-funkční

2 páry

spodní kalhotky /pokud nepoužívá plenkové kalhotky/

10 ks

boty-funkční

2 páry

noční košile

6 ks

sváteční oblečení

1 ks

Věci nemusí být nové, ale zachovalé. Klienti se převlékají i během dne, pokud se například při jídle polijí, proto je potřeba mít věci na sebe ve větším počtu. Protože se prádlo častým praním velmi opotřebovává, je nutné šatník našich obyvatel sledovat a doplňovat dle potřeby.

Pokud Vám –  žadateli – dovolí zdravotní stav, měl byste se přijet se svými příbuznými osobně podívat, kde bude Váš nový domov.

Toaletní potřeby si obyvatel hradí sám (sprchový gel, šampon, krabičku na zubní náhradu a čisticí tablety na zubní náhradu, popř. zubní kartáček a zubní pastu, vlhčené ubrousky nebo toaletní papír, pokojové vůně apod.). Doplnění si obstarává obyvatel sám (pokud je schopen), jinak příbuzní. Pokud žádné příbuzné nemá, vypomůže sociální pracovnice domova. Pokud žadatel nastupuje v průběhu kalendářního měsíce a používá inkontinenční pomůcky, je třeba je do konce tohoto měsíce mít při nástupu do DD s sebou.

Do našeho domova si můžete vzít věci Vám milé a domov připomínající (hodiny, obraz, stojánek s fotografiemi rodiny, polštářek apod.) po domluvě se staniční sestrou oddělení, kde budete bydlet. Pokud je to možné, neberte si s sebou cenné předměty, šperky, vlastní televizi ani mobilní telefon. Když s Vámi bude chtít někdo z Vašich blízkých hovořit, může zatelefonovat na služební mobilní telefon přímo na oddělení DZR /č.tel. 601 585 969/.

Při nástupu se donesené ošacení i věci zapisují do šatní karty obyvatele.  Do této šatní karty se pak zapisuje event. likvidace opotřebovaného oblečení i prádlo nové. Šatní karta je uložena na sesterně příslušného oddělení. Je nutné každou změnu nahlásit službu konající sestře, která zápis provede. Před nástupem do DD je nutné vyšít /nebo napsat fixem na textil/ na prádlo a obuv šatní číslo přidělené sociální pracovnicí. Číslo je nutné umístit na viditelném místě oděvu, aby se prádlo vracelo z prádelny DD správně ke svému majiteli.

Při nástupu si donesete následující doklady:  platný občanský průkaz, průkaz zdravotní pojišťovny a výpis ze zdravotní dokumentace od ošetřujícího lékaře. Pokud se jedná o nástup z nemocnice nebo z LDN, budete mít u sebe aktuální lékařskou zprávu. Pokud si budete přát přihlásit k trvalému pobytu v DD, přihlásí Vás sociální pracovnice /poplatek za přihlášení činí 50,- Kč/ a požádá MěÚ v Náchodě o vystavení nového občanského průkazu. Jste-li osoba s omezenou  svéprávností, je třeba mít s sebou kopii listiny o ustanovení opatrovníka.

Pokud rodina nezajistí klientovi před jeho nástupem do DD lékařská vyšetření, která by potřeboval nebo požadoval, zařídí toto dle stupně důležitosti a v určitém časovém horizontu zdravotní personál DD. Velkým problémem je zajistit pro naše klienty ošetření u zubního lékaře, proto budeme žádat rodinu v tomto směru o maximální spolupráci. Není žádoucí, aby měl u sebe klient DZR jakoukoliv peněžní hotovost. Rozhodně doporučujeme při nástupu do DZR založit klientovi hotovostní depozitní účet u sociálních pracovnic DD. Z tohoto účtu se potom hradí vše potřebné – především doplatky za léky, kadeřnice, pedikérka apod.

Umístěním rodinného příslušníka do domova důchodců péče rodiny o něho nekončí, ale měla by být navázána úzká spolupráce příbuzných s personálem, aby se u nás nový klient mohl cítit skutečně jako doma.

Rodinu prosíme co nejdříve nahlásit personálu jakoukoliv změnu týkající se čísla telefonu nebo trvalého bydliště. Děkujeme za pochopení.

Adresa

Domov důchodců Náchod
Bartoňova 903
547 01 Náchod.
email: info@ddnachod.cz